Lexus naujienos

Užsisakyti

Pristatytas "Lexus Zero Gravity“ mėnuleigio konceptas


"Lexus Zero Gravity“ yra motociklo stiliaus transporto priemonė, kuri skries virš Mėnulio paviršiaus 500 km/h greičiu. Šis išradimas pristato greitį, jaudulį, ateities techniką ir, žinoma, įspūdingą Lexus dizainą - jis turi visus „Amazing Experience“ požymius . Kolkas šis Europos pažangiojo dizaino studijos komandos „Lexus ED2“ sukurtas  prototipas dar netaps gamybos modeliu, tačiau Lexus ruošiasi ateičiai.
Nors  kūrimo metu dizaineriai ir nesilaikė visų įprastų prabangių automobilių kūrimo taisyklių, buvo tiesiogiai remtasi naujausiu novatorišku Lexus meistrų darbu – futuristiniu Lexus „LF-30 Electrified“ modeliu.

Originali „Zero Gravity“ idėja kilo Karl‘ui Dujardin‘ui ir buvo geriausias pasirinkimas iš daugybės įvairių koncepcijų, kurias pateikė žymiausi tarptautiniai dizaineriai ir architektai iš automobilių pasaulio. Visų jų darbai buvo kupini vaizduotės, susitelkiant dėmesį tiek į  vairavimo malonumą, tiek į praktiškumą judėjimui iš taško A į tašką B.

Visi konkurso dalyviai atsiliepė į tarptautinio meno ir dizaino žurnalo „Document Journal“ kvietimą pateikti idėjų, kaip galėtų atrodyti būsimas Mėnulio pasaulis. Septyni buvo pasirinkti tobulinti Europos pažangiojo dizaino studijoje „Lexus ED2“ ir buvo įtraukti į žurnalo „Lunar Design“ portfolio.

„Dizaino komanda jau svarstė ne tik apie trumpalaikę gamybą, bet apie tai,  kaip pažangioji technologija pakeis mūsų sąveiką su automobiliais“, – sakė „ED2“ prezidentas Ian‘as Cartabiano.

„Mėnulio projektas atsirado tinkamu metu, įpusėjus „LF-30 Electrified“ vystymuisi. Tai komandai suteikė galimybę svajoti toliau ir pritaikyti kai kuriuos „LF-30“ interjero dizaino elementus.“

„Zero Gravity“ yra vienvietė transporto priemonė, vairuojama kaip motociklas, kuri pakilimui nuo žemės naudoja magnetinę levitaciją – technologiją, kurią Lexus jau naudoja realiame pasaulyje savo unikaliame ore sklendžiančios lentos projekte. Tai gali būti futuristinė mašina, tačiau ji valdoma tokiu pat tiesioginiu ryšiu, kokį rasite tarp raitelio ir jo arklio – nauja Lexus koncepcija, vadinama Tazuna („tazuna“ yra japonų kalbos žodis, reiškiantis „laikyti pažabojus“). Rezultatas – tikras jausmas, kad vairuotojas yra tarsi susijungęs su savo transporto priemone, o tai neabejotinai padidina vairavimo malonumą.

Lexus dizaino koncepcijos Mėnulio projektui

„Zero Gravity“, autorius Karl’as Dujardin’as

Lexus ateitis užfiksuota projektuojant „Zero Gravity“, kuris iš naujo interpretuoja Lexus parašą – verpsto formos groteles – kaip trimatę architektūrą. Aštrios ir kvadratinės briaunos paverčiamos sklandžiais, išlenktais paviršiais, kad dizaino kalba būtų sukurtas paslapties jausmas. Motociklo stiliaus formatas leidžia užmegzti glaudų ryšį tarp transporto priemonės ir vairuotojo/piloto, užtikrinant tiesioginį valdymą ir grįžtamąjį ryšį, kai žmogus ir mašina sąveikauja tarpusavyje. Vairuotojas palaiko visišką valdymą sklandant per šiurkštų ir nelygų mėnulį, net tuomet, kai greitis siekia 500 km/ h.
„Lexus Cosmos“, autorius Jean‘as-Baptiste Henry

„Lexus Cosmos“ yra transportavimo koncepcija, skirta keliauti tiek erdvėje, tiek per visą mėnulio paviršių. Jis turi pilnai skulptūrinę stiklo formą, kuri veikia ir kaip didžiulė observatorija, ir kaip priemonė tyrinėti mažo sunkio reiškinį. Drauge su galine kabina, pabrėžiančia vairavimo pojūtį, ir priekine dalimi, skirta kontempliacijai, šia koncepcija buvo norima sukurti naują ir išskirtinę prabangos patirtį ateičiai.
„Bouncing Moon Roller“, autorė Julien‘a Marie

„Bouncing Moon Roller“ yra lanksčių grafeno nanovamzdelių pagrindu apsaugotas burbulas. Ši konstrukcija leidžia transporto priemonei šokinėti ir riedėti bet kokiu kampu per platų reljefo diapazoną. Kabina ir akumuliatoriai yra giroskopo celėje, tuo tarpu ratas, kaip stabilizatorius, sukuria malonų, tačiau saugų pojūtį.
„Lexus Lunar Cruiser“, autorius Keisuke Matsuno

„Lunar Cruiser“ yra universali mėnulio transporto priemonė, naudojama sausumoje ir danguje. Didelės padangos leidžia patogiai važiuoti net ir nelygiu reljefu. Ratai gali pasisukti 90 laipsnių kampu, kad transporto priemonė galėtų skristi kaip dronas, suteikiant vairuotojui laisvę tyrinėti tiek mėnulio paviršių, tiek dangų. Organiškos formos kabina pasižymi savita kūno grafika „3D verpstės judesio“ formoje, suteikiančia atvirą vaizdą, patogų interjerą ir ikonišką išvaizdą.
„Lexus Lunar Mission“, autorius Yung‘as Presciutti

„Lunar Mission” yra skirta žmonėms skristi į mėnulį, o tada vaikščioti mėnulyje. Kėbulo dizainas sujungia skaidrią šoninę formą, kuri skrydžio metu gali atspindėti visatą. Sparnai yra ikoniškos verpstės formos, integruotos į Lexus emblemą, kad sudarytų pagrindinę transporto priemonės geometriją.
„Lexus Moon Racer“, autorius Yung‘as Presciutti

„Moon Racer“ yra pramoginė, vieno asmens transporto priemonė, skirta susidoroti su įvairiomis virš mėnulio paviršiaus iškilusiomis smailėmis ir leisti vartotojui mėgautis mažo sunkio padariniais šokinėjant, lipant, lenktyniaujant ir atrandant visą mėnulį. Laisvės jausmą pabrėžia milžiniškas stiklo burbulas, supantis vairuotoją.
"Lexus Lunar“, autorius Yung‘as Presciutti

„Lexus Lunar“ yra didelio masto transporto priemonė, skirta saugiam mėnulio tyrinėjimui. Ji padalinta į dvi dalis: dugną sudaro platforma su šešiais tvirtais ratais, suteikiant transporto priemonei laisvę važiuoti visur, kur vairuotojas nori; viršutinėje dalyje yra gyvenamoji zona. Dvi transporto priemonės dalys gali būti atidalintos: viršutinę dalį galima naudoti mėnulio kolonijai pradėti.
Apie žurnalą „Document Journal”

2012 m. pradėtas leisti „Document Journal“ yra unikalus, kas dvejus metus leidžiamas Amerikos ir pasaulio kultūros žurnalas, kuriame vaizduojami svarbiausi meno ir literatūros balsai. Redaktoriai apžvelgė pasaulį, kad išrinktų įtikinamiausius ir įžvalgiausius mąstytojus ir dizainerius, kurie dalyvautų „Lunar Design“ projekte. Papildydamas Lexus revoliucinius ir futuristinius dizainus, „Document Journal“ pakvietė pagrindinius architektus, Shohei Shigematsu iš OMA, Daną Woodą ir Amale Andaos iš „WORKac“, Kulapat Yantrasast iš „wHY“ bei Lyondon Neri ir Rossana Hu, kad jie įsivaizduotų pastatytą mėnulio pasaulį: gaunamas apgalvotas praktinių ir nežemiškų požiūrių rinkinys, įkvėptas galimo nušvitimo, kuris randamas išsilaisvinant iš gravitacijos. Menininkas Mariko Mori pateikė originalų nežemišką kūrinį, industrinio varlės dizaino jėgainę, „Nike“ taip pat prisidėjo idėjomis apie revoliucines vartojimo prekes. Populiarus rašytojas ir sociologas Steve’as Fulleris, „Humans 2.0“ autorius, tyrė mėnulio kolonijos istorinius, socialinius ir filosofinius padarinius, o pasaulinio lygio didžėjus, Honey Dijon‘as, sukūrė garso takelį per išskirtinį grojaraštį.

 

 

Į viršų

Mūsų e-privatumo politika
Siekdami suteikti kokybiškesnes paslaugas, savo svetainėje naudojame slapukus.  Jei esate tuo patenkinti ir toliau įprastai naudokite puslapį.
Daugiau informacijos