Ekologiškas važiavimas

Naujienlaiškis     Prenumeruoti


Toyota deda visas pastangas, kad kiek įmanoma būtų sumažintas neigiamas poveikis aplinkai, ribojant kenksmingų medžiagų, tokių, kaip CO2, išmetimą į aplinką. Važiuodami atsakingai ir žinodami daugiau apie ekologišką vairavimą ne tik sutaupysite nemažai pinigų, bet ir sumažinsite kenksmingą poveikį planetos atmosferai - būtent šios dujos labiausiai skatina visuotinį klimato atšilimą.

Išimkite nebūtiną papildomą bagažą ir nuimkite nereikalingą krovinį nuo stogo
Prieš pradedant važiuoti pagalvokite apie tai, ką vežate savo automobilyje. Papildomas svoris reiškia papildomas kuro sąnaudas, todėl venkite bereikalingų krovinių savo automobilyje. Jei naudojate stogo bagažinę, nepamirškite, kad bagažinės keliamas pasipriešinimas gali padidinti kuro sąnaudas iki 40%.


Planuokite maršrutą ir venkite apvažiavimo kelių
Rekomenduojame suplanuoti savo kelionę iš anksto (naudojantis navigacijos sistema ir pan.) - taip išvengsite papildomų bereikalingų kilometrų, nepapulsite į eismo kamščius, kur kuro sąnaudos du kartus didesnės, nei greitkelyje.


Mažiau naudokite automobilį trumpiems važiavimams
Važiuojant trumpus atstumus sunaudojama daugiau kuro, nes turi įšilti šaltas variklis, todėl tuo metu sunaudojamas daug didesnis kuro kiekis.


Reguliariai tikrinkite slėgi padangose
Bent kartą per mėnesį tikrinkite padangų slėgį, nes jei jis bus nepakankamas, kuro sąnaudos padidės iki 3%, taip pat greičiau dėvėsis padangos.


Prižiūrėkite automobilį pagal Vadovo savininkui reikalavimus
Reguliariai ir pagal gamintojo nurodytus standartus prižiūrimas automobilis bus daug saugesnis ir ekonomiškesnis.


Anksčiau junkite aukštesnę pavarą
Aukštesnė pavara visada reiškia mažesnes variklio apsukas ir mažesnes kuro sąnaudas. Modernūs varikliai yra daug patvaresni, todėl nereikia vengti anksčiau perjungti įjungti aukštesnę pavarą, nes tai negadina variklio. Idealus perjungimo diapazonas yra tarp 2000 ir 2500 aps./min.

Naudokite elektros įrangą tik esant būtinybei
Visi elektros prietaisai, tokie, kaip galinio lango šildytuvas, rūko žibintai ir t.t. naudoja energiją. Pavyzdžiui, oro kondicionieriaus naudojimas gali padidinti kuro sąnaudas iki 25%. Todėl elektros prietaisus naudokite tik tada, kada jų tikrai reikia.


Analizuokite ir prognozuokite eismo srautus
Numatydami eismo srautus galėsite išvengti transporto kamščių, sutaupyti daug laiko ir važiuoti aukštesne pavara (penktoji pavara ekonomiškiausia), tad variklio apsukos bus mažesnės, jis bus mažiau apkrautas ir dėl to sumažės kuro sąnaudos – taip pat rekomenduojame akseleruoti spaudžiant akseleratoriaus pedalą iškart iki galo.

Laikykite langus uždarus
Jei uždarysite langus ir naudosite vidinę automobilio ventiliacijos sistema, kuro sąnaudos gali sumažėti iki 5%.


Išjunkite motorą, jei laukti teks ilgiau 60 sekundžių
Jei reiktų laukti ilgiau nei 30 sekundžių automobiliui stovint, rekomenduojame išjungti variklį - nevažiuojantis automobilis eikvoja kurą.

Mūsų e-privatumo politika
Siekdami suteikti kokybiškesnes paslaugas, savo svetainėje naudojame slapukus.  Jei esate tuo patenkinti ir toliau įprastai naudokite puslapį.
Daugiau informacijos